پروژه آبرسانی شهر میمنه ولایت فاریاب طی مراسمی با حضور داشت انجنیر حمیدالله یلانی رئیس عمومی آبرسانی افغانستان، داکتر نقیب الله فایق والی ولایت فاریاب، محمد هاشم فاریابی نماینده مردم فاریاب در شورای ملی، روسای ولایتی، بزرگان و متنفذین ولایت فاریاب افتتاح و به بهرده برداری سپرده شد.

در مراسمی که به همین منظور تدویر یافته بود انجنیر حمیدالله یلانی رئیس عمومی آبرسانی افغانستان از حمایت و‌ دلسوزی جلالتماب رئبس جمهوری اسلامی افغانستان در امر رشد متوازن ولایات کشور منجمله ولایت فاریاب قدردانی نمود. وی همچنان ضمن تشکری از همکاری رهبری ولایت فاریاب و نمایندگان ولایت فاریاب در ولسی جرگه بخاطر حمایت از تطبیق این پروژه، در مورد پروژه متذکره معلومات ارائه نموده افزود که این پروژه آب آشامیدنی صحی مورد نیاز 7800 خانواده را تامین می نمایید.

 

آقای یلانی در ادامه صحبت هایش تکمیل شدن موفقانه این پروژه را که سنگ تهدابش بدست شخص جلالتماب ریس جمهوری کشور گذاشته شده بود را برای شهروندان میمنه تبریک گفته، توجه آنها را در جهت حفظ و مراقبت از شبکه و پرداخت بموقع صرفیه آب خواهان شده و از تطبیق فاز دوم این پروژه در آینده نیز خبر داد.

 

پس از آن داکتر نقیب الله فایق والی ولایت فاریاب از رهبری اداره آبرسانی افغانستان بخاطر تطبیق معیاری پروژه آبرسانی شهر مینه قدردانی نموده، در مورد اهمیت این پروژه متذکره و همچنان اهمیت استفاده از آب آشامیدنی صحی صحبت نمود.

در ادامه محمد هاشم فاریابی نماینده مردم فاریاب در ولی جرگه مشکلات و چالش های که باشندهای شهر میمنه از ناحیه آب آشامیدنی صحی در گذشته با آن موجه بودند را برشمرده، تطبیق پروژه متذکره را در قسمت حل مشکلات مردم محل موثر و حیاتی عنوان کرد. آقای فاریابی در ادامه صحبت های خود ضمن سپاس و قدردانی از توجه رهبری اداره آبرسانی افغانستان، خواهان تطبیق فاز دوم این پروژه نیز شد.

 

سپس، پروژه آبرسانی شهر میمنه ولایت فاریاب با قطع نوار رسماً توسط انجنیر حمیدالله یلانی رئیس عمومی شرکت آبرسانی و کانالیزاسیون شهری افغانستان افتتاح و به بهره برداری سپرده شد.

در پایان این مراسم مقام ولایت و متنفذین فاریاب از کارکردها و فعالیت های رئیس عمومی شرکت آبرسانی افغانستان و رئیس تخنیکی شرکت با تفویض لوح تقدیر، سپاس و قدردانی نمودند.

 

قابل ذکر است که پروژه آبرسانی شهر میمنه ولایت فاریاب با هزینه مجموعی 250 میلیون افغانی از بودجه انکشافی دولت افغانستان تطبیق گردیده است و این پروژه شامل: 93.497 کیلومتر طول شبکه انتقالی و توزیعی، ساختمان 3 باب ذخیره زمینی هر کدام به حجم 600 مترمکعب، حفاری و تجهیز دو حلقه چاه، نصب تجهیزات سه حلقه چاه موجود، اعمار دو باب اتاق چاه جدید، ترمیم سه باب اتاق چاه، اعمار یک باب اتاق محافظ، دیوار احاطه، ترمیم تعمیر اداری، اتاق محافظ، گدام و دیوار احاطه آمریت آبرسانی شهر میمنه شامل می باشد.