قرارداد ساخت ماسترپلان فاضلاب شهر کابل به ارزش 3.4 میلیون دالر میان شرکت آبرسانی و کانالیزاسیون شهری افغانستان و کمپنی آلمانی دورش انترنشنل (Dorsch  international) طی مراسمی در حضور داشت سرپرست وزارت محترم مالیه، توسط محترم انجنیر حمیدالله یلانی رئیس عمومی آبرسانی افغانستان و کیت بروک نماینده کمپنی دورش انترنشنل به امضا رسید.

در ابتدای این مراسم که با اشترک والی محترم کابل، شاروال محترم کابل، رئیس و معین مسلکی اداره محترم ملی حفاظت از محیط زیست، رئیس محترم اداره انکشاف زون پایتخت، معین محترم وزارت شهرسازی و اراضی، روسای مرکزی شرکت آبرسانی افغانستان، نمایندهای بانک انکشافی آلمان و شرکت قراردادی برگزار شده بود، رئیس عمومی آبرسانی افغانستان ضمن خوش آمد گویی، از جلالتمآب رئیس جمهوری اسلامی افغانستان و وزارت محترم مالیه بخاطر حمایت از پروژه ماسترپلان فاضلاب شهر کابل سپاس گزاری نمود. موصوف ضمن ارائه معلومات در مورد ماسترپلان شهر کابل، افزود: که در گذشته مطالعات زیادی انجام و به منصحه اجراء گذاشته نشده است، پس از تکمیل شدن سند ماسترپلان فاضلاب شهر کابل امیدوار هستیم تا حکومت افغانستان و کشورهای کمک کننده از تطبیق این پروژه حیاتی که یکی از نیازهای اساسی شهر کابل می‌باشد؛ حمایت مالی نمایند.

پس از آن محترم پروفیسور محمد همایون قیومی سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور زیربناء ضمن تشکری و قدردانی از رهبری اداره آبرسانی افغانستان بخاطر نهایی سازی  و امضای قرارداد ماسترپلان متذکره، از کمک‌های کشور آلمان تشکری نمود. آقای قیومی این پروژه را یک گام نیک و یکی از نیازهای مهم و اساسی در شهر کابل دانسته افزود که از سال های خیلی پیش باشندهای کابل چشم به راه ساخت ماسترپلان فاضلاب شهر کابل بودند که خوشبختانه به ابتکار رهبری اداره آبرسانی افغانستان اکنون ساخت این مهم امکان پذیر شده است.

در ادامه محترم محمد یعقوب حیدری والی کابل به نمایندگی از تمام شهروندان کابل ضمن تشکری از جلالتمآب رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، از کاکردها و فعالیت های خوب رهبری اداره آبرسانی افغانستان در بخش آبرسانی و فاضلاب به ویژه ساخت ماسترپلان فاضلاب شهر کابل ابراز قدرانی نموده، وعده سپرد تا در تطبیق و عملی سازی ماسترپلان متذکره همکاری همه جانبه نمایند.

قابل ذکر است، ماستر پلان فاضلاب شهر کابل که خطوط اساسی چاچوب توسعه شهری شهر کابل (KUDF) را دنبال خواهد کرد؛ به ارزش مجموعی 3.4 میلیون دالر که یک میلیون آن از سوی حکومت افغانستان و متباقی آن از سوی بانک انکشافی آلمان پرداخت می گردد و این پروژه قرار است طی مدت 14 ماه تکمیل گردد.